Warning: Error while sending QUERY packet. PID=7668 in /home/tessst/domains/chromaton.pl/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 2431
Zobacz, co musisz wiedzieć wybierając baterie do łazienki! · www.chromaton.pl

Zobacz, co musisz wiedzieć wybierając baterie do łazienki!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy kupić coraz atrakcyjniejsze produkty dedykowane naszej toalecie. Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki ulepszonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują doskonały design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj funkcjonalny system montażu, który pozwala na natychmiastową instalację w łazience. Dobrej jakości bateria powinna mieć jednocześnie specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno moc strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak również jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym i niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania dość kosztowne, stosowane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach i restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują akcesoria, jakie możemy kupić wraz z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że uznajemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednakże pamiętać, że produkty te są niesamowicie proste, niejednokrotnie gorszej jakości oraz mogą wytrzymać znacznie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, większe modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalistyczne urządzenie (perlator), jaki napowietrza strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w kolekcji zdecydowanej większości producentów.

Dziś na rynku armatury łazienkowej mamy duży wybór. Znaczna ilość towarów przenosi się również na liczbę materiałów dobrej jak i kiepskiej jakości. Więc dziś napiszemy trochę więcej o doborze baterii.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeżeli jest odpowiednio skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w poszczególnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje także głowice lub przełączniki. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie marki, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zamieniają głowice na lepsze i wyprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na własne towary dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne odcienie – od typowego chromu lub złota, poprzez eleganckie – czerń lub biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod prawidłowo wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się regułą: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy wyłożyć na baterie.

You may also like...