Zlewy granitowe – innowacje roku 2018!

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale także najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z mniejszym budżetem – zobacz, jakie propozycję przygotowaliśmy.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są wykonane. W tej dziedzinie powiększa się zakres materiałowy, technicy i inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe produkty wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje wyższa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, że granit jest materiałem wyjątkowo odpornym. Inspiracją dla wielu Pań może stanowić również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po myciu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują szerokie gremium odbiorców. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne ucztowanie, po którym zostają całe masy naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie pojemne i komfortowe w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do nietypowych rozwiązań architektonicznych w kuchni w dzisiejszych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Kupujący ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i przemysłowych. Dzięki temu zlew można umieścić np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o małych rozmiarach. Umieszczony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesłychanie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów a także elementów urządzenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to przeważnie sprawdzony zakup na długie lata.

Zlewy kuchenne są dostępne w marketach z armaturą w różnych kształtach a także odcieniach. Posiadają również różną wielkość, jednak to nie wszystkie różnice między nimi.
Elegancki projekt a także modernistyczny design jest zdecydowanie jedną z ich największych zalet zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są zrobione oraz stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, żeby zachować hermetyczność a także spójność struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu oraz posiadają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje słabości i korzyści. Zaletą zlewozmywaków granitowych stanowi ich efektowniejszy wygląd a także większa odporność na porysowania, jednak kompozytowych – wysoka elastyczność, która powoduje, że są wyjątkowo odporne na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niezwykle ważny wydaje się zatem dobór tych elementów, jakie narażone są na codzienną eksploatację i te które przez długie lata powinny nie jedynie wykonywać swą rolę, ale również pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej powszechnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak modele granitowe. Jeżeli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, montowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo typów zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik prostych, minimalistycznych kształtów (oraz minimalnych cen), jak i osoby szukające oryginalnych, designerskich zlewozmywaków do swojej jadalni.

You may also like...