Wanny wolnostojące – sprawdź wady i zalety!

Jeżeli metraż twojej łazienki pozwoli na instalacje wanny wolnostojącej – nie zastanawiaj się jest to strzał w dziesiątkę. Wanna wolnostojące to pewność komfortu, długich i relaksujących kąpieli.
W ofercie marketów odnajdziemy bogate spektrum różnych wanien wolnostojących. Można je podzielić ze względu na materiał wykonania i design. W aktualnych ofertach znaleźć można ogromny asortyment współczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie modele wanien charakteryzują się wyjątkowo pięknym stylem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa lub inspirowanym oryginalnymi, dobrymi pomysłami, które można odnaleźć w katalogach topowych producentów. Nadal sporym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak a także do niekonwencjonalnych wnętrz pełniących funkcję ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, które dzięki okrągłym kształtom gwarantują ogromną wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie doskonale prezentują się w dużych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, jakim należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy właściwy rozmiar oraz kształt wanny. W małym wnętrzu sprawdzi się wariant prostokątny, postawiony pod ścianą. Choć trzeba przyznać, iż takie rozwiązanie trochę osłabia efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące idealnie dopasowują się z wnętrzami w stylu skandynawskim, romantycznym a także wiejskim. Prezentują się szczególnie dobrze w łazienkach o większym metrażu, wyróżniając ich luksusowy minimalizm.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe oraz wygodne. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Dostosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz mały jednokomorowy zlew to połączenie, jakie trzeba bardzo dobrze rozważyć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, aby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce oraz próbujemy odkręcić kran łokciem. Naturalnie, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka mimo dość małych wymiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe posiadają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce oraz po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na dbałość o środowisko jak także finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...