Wanna wolnostojąca – luksus dla każdego?

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w luksusowym ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, które minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się a także upadku.
Większość producentów oferuje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli nogami oraz stelażem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane osobno do określonego modelu wanny. Niezwykle ważne jest, aby montaż wanny był rzetelny i zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie potrafią w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić fachowcom. Kiedy wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż pokrywy. Dziś producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest łatwy oraz szybki montaż, który można zrealizować osobiście. Co istotne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu czy podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych kształtach i wymiarach, przeznaczonych do konkretnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dopasowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tu także front wanny może być o naturalnych liniach czy w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie wykorzystywane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie użytkowników producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Stopień natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 60 dB. By masaż był aktywny, odległość ciała od dyszy powinna mieć około 10 cm. Wielkość wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 6 osób.

Posiadanie ogromnej, przestronnej wanny w łazience, czyni z niej pierwsze miejsce odpoczynku oraz odprężenia. Starczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, napełnić wannę wodą i oddać się energetyzującej, bądź uspokajającej kąpieli.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny koszt. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość oraz prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego użytkowania na brodziku pojawią się rysy lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl lub specjalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. niskie, wystające zaledwie parę cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego charakteru a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko i nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Warto jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast układ i stylizacja zależy jedynie od twojego gustu i pozostałego wyposażenia łazienki.

You may also like...