Styl skandynawski – sprawdź, co potrzebujesz wiedzieć!

Nordycki nurt może zawierać wiele elementów odnoszących się do innych fasonów. Takie połączenie oryginalnych elementów każdego ze styli może być oryginalne!
W wnętrzach, zaaranżowanych „po nordycku” dominującymi barwami są: beż, popiel, jasny zielony, ecru oraz pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki i akcesoria. Drewniana posadzka jest doskonałym dopełnieniem mieszkania zaadaptowanego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego stylu są ekologiczne materiały. Ochoczo używanym rodzajem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna a także olcha – oba cechują się kontrastową barwą a także licznym usłojeniem. Białe meble oraz ściany idealnie wieczorem się prezentują w stonowanym świetle. Tymczasem jednak siedziska w trendzie nordyckim nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku fanatyków nurtu tradycyjnego. Do tej bazy można dodać kolorowe akcesoria, tkaniny o wyraźnym, grubym splocie i proste w formie meble. Tego rodzaju paleta kolorystyczna sprawia, że kuchnia w formacie skandynawskim jest niesłychanie funkcjonalna oraz lekka, a jednocześnie przytulna. Wszystkie te kolory, sprawiają, że nasza kuchnia w nurcie skandynawskim będzie łatwa oraz przestronna i zarazem przytulna. W salonie zaaranżowanym w stylu nordyckim znakomicie sprawdzi się prosta, jednostajna podłoga. Dekorując naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż integralnym aspektem tego stylu, to naturalne dodatki takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu i bawełny. Świetnie sprawdzają się tu stoły o lustrzanych blatach czy komody. Absolutny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (inaczej cechujące się miękką, opływową linią) oraz krzesła vintage – znalezione na pchlim bazarze albo piwnicy. Idąc dalej, pragniemy zasugerować akcesoria skandynawskie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Trend nordycki to zarówno minimalistyczne dodatki, oczywiście estetyczne oraz naturalne. Meble muszą być proste, najlepiej gładkie fronty oraz blaty w kolorze surowego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, estetyczna. Kuchnia w stylu skandynawskim to idealne rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet. Powszechnie używanymi materiałami w tym nurcie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą oraz estetyczniejszą.

Trend skandynawski to niezaprzeczalny przebój ubiegłych lat! Zobacz, co potrzebujesz wiedzieć o tym nurcie aranżacyjnym oraz zaplanuj swoje znakomite, doskonałe mieszkanie!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile ułatwiają codzienną pracę. W aranżacjach w kierunku nordyckim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi bądź brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje wykonane w oparciu naturalność oraz minimalizm sprawdziły się nie tylko w zimnym a także ponurym skandynawskim klimacie, ale prawie na całym globie. Kuchnia oraz salon w stylu nordyckim z kolei opierają się na zastosowaniu właśnie takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni zaaranżowanej w stylu skandynawskim są białe ściany i praktyczne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w kierunku nordyckim, to wybór będzie stosunkowo prosty: istotne są bowiem dla niego kolory podłogi, jak beże, brązy a także szarości, i także biały, czarny a także… czerwony. Kuchnia w sposobu nordyckim preferuje prostotę – dlatego wybierz proste lub delikatnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przypadku salonu – naszą podstawę stanowią jasne barwy na ścianach oraz drzewo – na podłodze bądź w formie mebli – stanowią niewątpliwie niesamowitą ozdobę każdego salonu i dodaje skandynawski klimat do wnętrz. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, aby nasze wnętrze wyglądało jak z magazynu o urządzaniu domów Styl pomieszczeń domów jest znacząco różny od mieszkań w wielkich miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku nordyckim sprawdzą się także meble, jakie łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane zjednoczenie tych czynników powoduje, iż mieszkania zaaranżowane w trendzie nordyckim są wyjątkowo przestronne i cechują się schludnością formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe kosze wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane firany to esencja ciepła w stylu hygge. Meble kuchenne w stylu skandynawskim to zestawienie przywiązania do tradycji, oryginalnych materiałów z nowoczesnymi sprzętami kuchennymi, które ułatwiają domowe obowiązki.

You may also like...