Styl industralny – zobacz wady i korzyści!

Wiele osób zastanawia się, dlaczego styl przemysłowy zyskuje tak gwałtownie na popularności. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, bo jest atrakcyjny i jedyny w swoim typie.
Duże powierzchnie, wysokie loftowe pomieszczenia i minimalistyczne ozdoby – oto charakterystyczne wartości stylu industrialnego. Styl industrialny najlepiej sprawdza się we wnętrzach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie szykownego profilu, meble z recyklingu można połączyć z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Gdy już wiemy, jakie są istotne właściwości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy mamy większe predyspozycje do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko pragniemy odmienić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej kuszące. Warto zadbać o to, aby elementy o podobnych właściwościach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Projektowanie wnętrz w stylu przemysłowym to „scalanie”, zatem konkretne przestrzenie nie powinny się od siebie odcinać co sprawia, że wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Trend przemysłowy tworzą w wielkiej mierze wielkie, otwarte i surowe przestrzenie, najlepiej uzupełnione ogromnymi oknami. Styl przemysłowy jest dla tych, którzy szukają innowacyjności a także czegoś, co odbiega od tradycyjnych pomieszczeń z spisów meblowych. Styl ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji rozpoczęto masowo likwidować manufaktury i magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświecone oraz wpasowało się w styl industrialny, zrezygnuj z firanek oraz zasłon upiększających okna. Meble i akcesoria należy zawsze dopasowywać mądrze i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej a także mieszkańców. Salon w stylu przemysłowym winien być podtrzymany w chłodnej, obiektywnej barwie – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń a także biel. Styl przemysłowy we wnętrzach zauważalny jest zwłaszcza na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton a także zimne kolory farb. Beton- we mieszkaniach w trendzie industrialnym uważany, jest jako surowiec wykończeniowy.

Styl przemysłowy to prosty trend wywodzący się z przestrzeni przemysłowych! Zobacz ten wpis oraz dowiedz się więcej o tym niezwykłym nurcie w aranżacji wnętrza.
Kierunek przemysłowy jest niezwykle prosty, zimny, zatem aspekty takie jak rury, kable, betonowe stropy są akcentowane. Idealne kolory do pomieszczenia w tym kierunku to barwy zimne, beznamiętne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Trend przemysłowy narodził się w czasie, kiedy zaczęto adaptować hale fabryczne i przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty i mieszkania budowane od podstaw w kierunku industrialnym charakteryzują się wielkimi, zajmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą powierzchnią oraz bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów oraz szczegółów należy ograniczyć do minimum – trzeba kierować się zasadami minimalizmu. W tej sytuacji warto skorzystać z betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a dodatkowo pozwala zachować przemysłowy styl wyglądu (praktycznym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego cementu, znakomicie odtwarzającej naturalny, szalunkowy beton. Współcześnie styl przemysłowy kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością a także oryginalnym stylem. Kiedyś ludzie do mieszkań znosili znalezione meble, użytkowali meble a także dodatki zlokalizowane na obszarze starych manufaktur – tak narodził się nurt industrialny. Wystarczy obiekt, który kiedyś służył do celów fabrycznych i dostosowujemy go na cele lokalowe, zostawiając wszystkie charakterystyczne cechy budownictwa fabrycznego. Znakomicie zaakcentuje styl kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się uzyskać wspaniały rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, iż pomieszczenie jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są również surowce używane w takim mieszkaniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością a także nieładem, żeby paradoksalnie tworzyć specjalnie gustowne, wręcz ekskluzywne pomieszczenia. Ściana, która pokryta będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy klimat. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach a także styl przemysłowy fabrykanci płytek wyszli własnym odbiorcom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton a także metal. Zastanowimy się, jakie typy światła sprawdzą się we pomieszczeniach zaaranżowanych w ten oryginalny sposób oraz jakie faktycznie warianty lamp wybrać, jeśli pragniemy uzyskać przemysłowy efekt wyglądu we środku własnego mieszkania bądź domu.

You may also like...