Sprawdź jak urządzić biała kuchnie!

Kuchnia stanowi niezastąpione miejsce, przy którym domownicy spożywają wspólne posiłki oraz spędzają czas. Jasne meble zdecydowanie ocieplą to wnętrze, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej wygodnie.
Ciekawym projektem na aranżację jasnej kuchni to zastosowanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a dodatkowo dodamy uroku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dobrać jedynie delikatne dodatki, również dopasowane pod odcień wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco sztywnym i sterylnym. Zatem warto złamać tę nudę, pobudzając kuchnię różnymi kolorami. Niesłychanie powszechne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel oraz drewno to doskonała para, jaka zawsze skutkuje świetnym rezultatem wizualnym. Popularne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz eleganckiej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat pokryty twardym laminatem z niewielką ilością złotych plamek zagwarantuje mocny akcent zwieńczający strefy robocze. Złoty deseń sprawi, iż wszystkie okruszki na przestrzeni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to niewątpliwy hit ostatnich lat. Kolor biały jest wielofunkcyjny, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać go do pozostałych elementów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się częstokroć nieskomplikowaną, minimalistyczną a także niezwykłą formą, niebanalnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą posiadać odważne, intensywne, żywe odcienie, przody z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być zintegrowane z pozostałymi elementami takimi jak metal bądź aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez rodzimych architektów a także projektantów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na wykorzystanie ścian między niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, że ta powierzchnia powinna wynosić ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę odległość skrócić, żeby nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego nastroju bądź po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka zmiana starczy, aby wygląd kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno rzetelnie wykonane meble świetnej jakości, jak i te stworzone z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, który wpadł Ci w oko i znasz finalny efekt. W folderach marketów znajdziesz bogaty wybór modnych kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia posiada skomplikowany, nieustawny układ bądź po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Innowacyjna biała kuchnia w stylu skandynawskim to powiązanie minimalizmu oraz ekologicznych surowców. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby winnym być okrojone do minimum, żeby móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Aby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, gdyż prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się też na swobodne linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.

You may also like...