Parawan sawannowy jako połączenie kabiny i brodzika!

Jeżeli odświeżamy toaletę, w której już jest wanna – parawan nawannowy pozwoli nam błyskawicznie i tanio zaaranżować przestrzeń łazienki. Tanie i praktyczne rozwiązanie – tak w skrócie można zdefiniować rozwiązanie którym jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co najlepiej sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła wzmacnianego albo z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy również wybrać do niego właściwą wannę – musi mieć równą powierzchnię górną by można było łatwo składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna by umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie konieczne, ale aby mieć pewność, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dobrania wymiaru powierzyć profesjonalistom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – warto wówczas nabyć parawan na wannę zabezpieczany specjalną powłoką, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się oraz zarazem ułatwi sprzątanie. Parawan nawannowy to modne oraz innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących czystość toalety a także estetyczny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego stałego i jednego ruchomego modułu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest czyścić parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, które nie zniszczą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o plastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie dochodziło do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej a także delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to konsensus między wanną, a kabiną prysznicową, więc jeżeli w trakcie planowania wymarzonej łazienki połowa mieszkańców chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się bezbłędnie.
Stosunkowo najmniej popularnym rodzajem wśród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z jakiego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdorazowym używaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zapewni nam, że artykuł będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta bądź szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest doskonałym sposobem na to, żeby łazienka zaopatrzona była również w wannę, jak i prysznic. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy bądź z nadrukiem – będzie bardziej widoczny a także przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych najczęściej mocuje się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są montowane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowości szukajmy ciekawych wariantów parawanów bezramowych, jeżeli jednak planujemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Ważne jest też, czy parawan nawannowy posiada powłokę zapobiegającą zabrudzeniom a także zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego bądź kilku elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego wariantu, rozsuwane parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu czy siedmiu ramion. Rozłożony parawan winien zostać postawiony tak, by profile dolne znajdowały się ponad brzegiem wanny, co zapewni poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to doskonały kompromis, który uszczęśliwi wszystkich lokatorów oraz pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...