Co musisz wiedzieć kupując baterie kuchenną?

Bateria kuchenna winna być przede wszystkim efektywna oraz dobrana do naszych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na model zlewu, ponieważ to właśnie z nim bateria powinna stanowić logiczną całość.

Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Dodatkowym plusem jest prostota mycia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe kurki z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciw wymaganiom użytkowników, oferują baterie, jakich design znakomicie pasuje nawet do nowoczesnego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do czyszczenia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa sugeruje montuje się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu to rozwiązanie było częściej używane, ale obecnie jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Realizując kompletny remont kuchni warto pokusić się także o wymianę baterii zlewozmywakowej. Pamiętaj, najważniejsze jest, żeby aranżacja była zgodna a także przede wszystkim funkcjonalna.

Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste oraz wygodne. Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dostosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także średni jednokomorowy zlew to połączenie, jakie trzeba niezwykle starannie przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych należałoby dopilnować, by miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był łatwy w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, gdy mamy brudne dłonie a także próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka mimo relatywnie niewielkich wymiarów przykuwa wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, który wykrywa zbliżone ręce i po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na dbałość o środowisko jak też finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...