Meble kuchenne na wymiar – czemu warto w nie zainwestować?

To prawda – meble kuchenne tworzone na wymiar są drogie. Natomiast należy też spojrzeć na ta kwestię z perspektywy pozytywów, jedynie w ten sposób zdobędziesz pełnie praktyczności a także wykonasz projekt ze swoich marzeń.
Wykonując remont kuchni należy pamiętać o kilku kluczowych elementach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie usytuowanie nie tylko wpływa na utrudnienie naszych ruchów podczas wykonywania czynności w kuchni, ale dodatkowo może mieć wpływ na uszkodzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą czy pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości a także jest mało funkcjonalny. Aranżując kuchnie na wymiar, zadbajmy by zostawić zawsze kawałek pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej perfekcji są również fronty i blaty, które można bez kłopotu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi a także pozostałymi składnikami wyposażenia domu. Korpusy mebli na wymiar także stworzone są z płyty laminowanej, jednakże jej wytrzymałość jest niewątpliwie większa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona dodatkowo okleiną PCV, która zapewnia wysoką wytrzymałość mebli przez niezwykle długi czas. Kuchnia z aranżacją mebli w literę U to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niesłychanie duża przestrzeń do pracy a także przechowywania. Zapewnia także ogromną swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce a także jak najkorzystniejsze zintegrowanie ze sobą poszczególnych przestrzeni, bowiem dysponując dużym wnętrzem i projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile miejsca przeznaczyć na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to dobre rozwiązanie, jakie umożliwia i pozwala na efektywne użycie narożnika kuchni, poprzez umieszczenie tam głębszych szafek bądź zlewu. To również doskonałe rozwiązanie do niewielkich kuchni, w których nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L przeważnie jest miejsce na stolik, który dla wielu osób stanowi niesłychanie ważny mebel kuchenny.

Meble kuchenne na wymiar stały się obecnie standardem aranżacji. Możemy wybierać pośród bogatych ofert producentów, którzy przygotują projekt i dostosują meble do indywidualnych preferencji każdego klienta.
Konserwacja mebli fornirowanych jest względnie prosta. Optymalnie jest czyścić meble bez używania detergentów – za pomocą wilgotnej ściereczki bądź z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu lub mydła. Odradza się sięgania po powszechne aerozole do usuwania kurzu, jakie mogłyby odbarwić fornir, jak również zabronione jest używanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem czy rozcieńczalnikiem. Po oczyszczeniu mebli należy przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, aby uniknąć absorbowania wilgoci. Do usuwania zanieczyszczeń nie swobodnie używać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, gdyż może to doprowadzić do pęknięcia forniru. Niezwyczajna, wielofunkcyjna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do wykonywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy a także miejsce do jedzenia obiadów. Strefa przyrządzania posiłków to miejsce dla naczyń i sztućców stosowanych bezpośrednio w procesie przygotowywania posiłków, desek do krojenia, a także dla wszelkiego rodzaju mikserów, blenderów. Dużą popularnością napawają się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Stosowniejszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę droższe w zakupie, jednakże ich wytrzymałość oraz komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym warto zamontować listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, żeby móc otworzyć drzwi szafki na pełną szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych rozkład stref wygląda troszkę inaczej, ale ważne, aby był logiczny oraz nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to świetne rozwiązanie również wtedy, jak w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie uniemożliwiało swobodnego przemieszczania się po pomieszczeniu.

You may also like...