Kabiny prysznicowe – zobacz wskazówki fachowców!

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest prosty, dziesiątki parametrów, rozmaite rozmiary – przeciętna osoba może mieć kłopot znaleźć się w tym, czytaj dalej ten tekst i dowiedz się na co szczególnie należy zwrócić uwagę.
Dalej zależnie od wielkości łazienki, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna lub otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać wizualnie do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Podstawową cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to produkt przewidziany na wiele lat używania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na poziomie planowania, czy też użycie jedynie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca niemożliwe do czyszczenia, podatne na zanieczyszczenia lub zakamienienie. Posiadając na uwadze ciągłą eksploatację warto rozważyć zastosowanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej czyszczenie a także wiążącej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych ważnym założeniem może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz typowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę zamontowaną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu pleców. Jeżeli jednak do zwykłej kabiny chcemy dokupić osobno panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 400 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej eleganckich paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy lub droższy wariant, w zależności od założonych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór powszechnych rozmiarów i fasonów jest duży, jednak asymetrycznych – mały.

Współczesna kabina prysznicowa to taka, która zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania. Rynek się rozwija, więc dopasowując kabinę do toalety, należy mieć na względzie kilka bardzo ważnych kwestii.
Niezależnie od użytego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki transparentne jak także matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na właściwie zorganizowanej posadzce. Dzisiaj jest to bardzo powszechne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki łazienki i pozwoli wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak naprawdę nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Uciążliwe może być samo przygotowanie dobrej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może przysparzać kłopoty przy naprawie oraz sprzątaniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, należałoby już na wstępie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, która efektywnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu prysznic będzie dłużej ładny. Naukowcy stworzyli taką technologię, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przylega do nich brud, a powstałe ubrudzenia z wielką łatwością czyści wiatr a także deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za symbol czystości.

You may also like...