Jak zaaranżować strefę umywalki w łazience?

Z pewnością umywalka jest jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. Tak naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić łazienkę czy toaletę właśnie bez umywalki. Optymalny jej wybór nie zawsze jest prosty i oczywisty. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jak dopasować umywalkę do małej łazienki oraz na co zwracać uwagę podczas jej wyboru. Zapraszamy!

Jaka umywalka do małej łazienki?

Wiele osób posiada niezbyt duże łazienki. By wnętrze było funkcjonalne musi znaleźć się w nich umywalka i to najlepiej jak największa. Czym większa umywalka, tym korzystanie z niej jest bardziej komfortowe. Z tego względu więc warto jest wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. Korzystniej jest zamontować podtynkowy stelaż, tym samym przesunąć o kilka centymetrów podwieszaną miskę WC lub przesunąć miejsce, w którym miała znaleźć się kabina prysznicowa, by wymiary umywalki mogłyby być jak największe.

Szerokość umywalki nie jest jednak jednym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas optymalnego wyboru. Obecnie dużą popularnością cieszą się umywalki nablatowe. W ich przypadku ważna jest także wysokość rantu. Im umywalka jest mniejsza, tym rant powinien był wyższy. Dzięki temu użytkowanie strefy umywalki będzie komfortowe.

W małych łazienkach sprawdzą się różne typy umywalek, chociaż najlepszym wyborem będą modele nablatowe. Ze względu na to, że sama umywalka nie jest wpuszczana w blat, nie zajmuje miejsca w szafce. Poza tym umywalki nablatowe dostępne są w wielu rozmiarach i z tego względu bardzo łatwo jest je dopasować do wielkości pomieszczenia. Poza tym ze względu na wyższy rant, nawet wtedy nie są szerokie, korzysta się nich dobrze.

umywalki łazienkowe

Na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę łazienkowa?

Łazienka jest pomieszczeniem remontowanym raz na kilka, a nawet i kilkanaście lat. Z tych względów każdy element wyposażenia, powinien być wykonany z dobrych materiałów, z dbałością o wykończenia. Umywalka ceramiczna powinna być dopasowana pod kątem kolorystycznym do innych elementów ceramiki sanitarnej, czyli do miski WC, bidetu.

Odcień bieli nie jest sprawą oczywistą. Praktycznie w przypadku każdego producenta biel prezentuje się nieco inaczej. U jednych jest to odcień bardzo jasny, u innych wpadający wręcz w szarość czy beż. Dlatego warto jest wybrać cala ceramikę sanitarną od tego samego producenta, nawet z tej samej serii.

Poza tym wiele umywalek łazienkowych posiada powłoki ochronne,które mają właściwości hydrofobowe. Jest to zabezpieczenie powierzchni przed różnego typu osadami, np z mydła. Krople wody spływające z powierzchni umywalki łączą się z sobą, zabierając wszelkiego typu zanieczyszczenia. Dzięki temu czyszczenie i codzienna pielęgnacja umywalki jest bezproblemowa.

You may also like...