Inteligentny dom – innowacja w twoim mieszkaniu!

Apartament powinien być pomieszczeniem wyjątkowym, dlatego warto zainwestować w efektywne rozwiązania. Funkcje jakie niesie za sobą inteligentny budynek to przede wszystkim nowoczesność i mniejsze koszta obsługi całego domku.
Dzięki funkcji przypisywania klawiszy do grup modułów oświetlenia, operowanie oświetleniem w całym budynku jest wiele praktyczniejsze. Stawiając na budynek z szeroką automatyką będziesz mógł manipulować roletami, markizami, światłem, bramą garażową, lub wjazdową nie ruszając się z miejsca. Zaletą z stosowania inteligentnego systemu jest zdolność dołączenia w każdej chwili nowego urządzenia. Dzięki indywidualnym ustawieniom, taki apartament dostosowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas a także pieniądze oraz kontrolować to, co się w nim dzieje podczas naszej nieobecności. Czujemy się, zatem dzięki niemu bezpieczniej i komfortowo. Budząc się w środku nocy idziemy na przedpokój. Nasz ruch dostrzega czujka ostrzegawcza, jednak system wie, iż początek ruchu przypadł wewnątrz domu i był poprzedzony odblokowaniem drzwi w sypialni. System wie i, iż z powodu późnej pory, w lokalu jest ciemność oraz po to by nas nie oszołomić uruchomi światło jedynie na 40% mocy. Po znalezieniu przez czujkę ruchu w przedpokoju na parterze, ogrzewanie nadal pozostanie w trybie Noc, bo system jest zsynchronizowany z aktualnym planem dnia i wie, iż zegarek jest zaprogramowany na określoną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe oświetlenie jednym guzikiem, natomiast system alarmowy po upływie kilku minut przechodzi to trybu czuwania. Ciężko odpowiedzieć wprost na pytanie, ile kosztuje taki bądź inny system, ponieważ (nie licząc planu, jaki zawsze powinien kosztować kilka tysięcy złotych, choć kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne elementy, a zatem i koszty składowe.

Nie ma chyba nic straszniejszego, aniżeli ostry dźwięk budzika wyrywający Cię ze snu. Inteligentny domek obudzi cię w bardziej delikatny sposób oraz dostarczy masę innych praktyczności, o których nie śniłeś!
Jeżeli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całkowitą wymianę płytek balkonowych, ich wygląd jest zadowalający (są dobrze przymocowane, niepopękane, nie przepuszczają wody), a jedynie ich atrakcyjność i niemodny już fason podlegają dyskusji, można wybrać niezwykle popularną i nie drogą wersję odrestaurowania posadzki na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów z drewna. Ich koszt nie jest wysoki, a z montażem bez trudności poradzimy sobie osobiście. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą duże pole do popisu i możliwość częstej wymiany aranżacji podłogi na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z powierzchni tarasu (nie są mrozoodporne) i przechować w domku do przyszłej wiosny. Kiedy posadzka na tarasie nie potrzebuje gruntownej przebudowy, a uszkodzone są wyłącznie pojedyncze płytki, warto poddać naprawy jedynie zepsute egzemplarze. Jak to zrobić? Wystarczy uważnie usunąć okalającą uszkodzony kafel fugę, wówczas za pomocą młota i dłuta delikatnie rozbić płytkę i wyjąć złamane kawałki. Po oczyszczeniu podłoża spod wyciągniętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy przykleić nową płytkę. Na balkonach, na których panuje półcień, temperatura jest bardziej stała, a powietrze nie tak wysuszone. Gleba w skrzynkach i donicach dłużej utrzymuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często podlewać jak na balkonach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o naszym kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by radować się słoneczną pogodą przez pełen rok. Nawet, jeżeli Twój balkon jest zadaszony, powinieneś się przygotować na deszcz. Dlatego bardzo istotne jest, aby swój balkon budować dobrym produktami wysokiej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę światło. Istotne jest również, czy jest tam wietrznie, czy też nie. To ograniczy wybór roślin, ale wciąż będzie on duży. Dla wprowadzenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów rozkwitających tylko na żółto, biało lub czerwono, albo do pelargonii, traw czy pnączy. Możesz też niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w domu. Planów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje tarasu powinno się dobrze przeanalizować.

You may also like...