Grzejniki łazienkowe – sprawdzamy opinie użytkowników

Biała elegancka łazienka i ciemny grzejnik to wspaniałe połączenie, które spełnia najnowsze wytyczne minimalizmu. Współczesne grzejniki łazienkowe są nie jedynie funkcjonalne, ale także atrakcyjne przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, iż kaloryfery są podobnej wielkości a także są wykonane z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki jedynie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, bo często wentylacja jest tak zorganizowana, że do łazienki napływa gorące powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą podgrzewanie łazienki a także osuszanie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do ubikacji warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie nabyć kaloryfera ozdobnego. Kaloryfery wodne potrafią być wyposażone w ekran, jaki oprócz kwestii ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do centralnego, oraz jednocześnie zwiększa powierzchnię wydzielającą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, jak na kratkę grzejnika płytowego położymy wilgotny ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch dużych kolektorów (zrobionych albo ze stali lub z aluminium), pomiędzy jakimi instalowane są proste bądź zaokrąglone rury. Kaloryfer błyskawicznie oddaje ciepło i podgrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemne ciepło oraz ułatwia podtrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Aranżacja toalety nie jest ani prostym, ani tanim tematem – i to bez względu na jej metraż! Czasami, nawet jeśli powierzchnia łazienki jest mała, lecz ze względu na położenie albo obecność okna ciężko jest w niej utrzymać ciepło.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego oryginalny szaro – retro trend nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Możemy zdecydować się na taki wariant, który będzie funkcjonalny, a zarazem znakomicie zaadaptowany stylistycznie do naszej toalety. Taki grzejnik jest bardzo potrzebny zwłaszcza jesienią i wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domku bądź zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na dworzu ma tendencje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem praktycznym i estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany należy mieć wiedzę, iż warstwa chromowa utrudnia odprowadzanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wyszukać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w narożniku domku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także spore okno w pomieszczeniu wymaga również innego źródła ciepła. Luksusowy oraz praktyczny grzejnik jest w stanie szybko dostarczyć ciepło, podgrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy pozytywną oraz suchą podłogę a także podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w ogromnej łazience. Właściwy grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją łazienki a także pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to doskonałe rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez cały rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich.

You may also like...