Gdzie kupić części zamienne do kabin prysznicowych?

Osoby, które planują remont łazienki najbardziej boją się kosztów, jakie się z tym wiążą. Często więc wybierają produkty w przypadkowych marketach, które dostępne są w zadziwiająco niskiej cenie. Dotyczy to niemal wszystkich elementów łazienkowego wyposażenia. Zakupy takie nierzadko kończą się sporym rozczarowaniem i koniecznością kupienia ponownie danego produktu. Jeśli jesteś na etapie planowania remontu łazienki – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

części do kabin

Tanie nie zawsze jest dobre!

Oczywiście jest grono produktów łazienkowych, na których można oszczędzić. Są to między innymi dodatki łazienkowe czy płytki. Z całą pewnością nie powinno się jednak oszczędzać na armaturze łazienkowej czy kabinie. Kupując kabinę w atrakcyjnej cenie w markecie można szybko przekonać się o tym, że nie była to właściwa decyzja. Przede wszystkim w tego typu produktach szkło może nie być hartowane, co nie jest bezpieczne dla domowników.

Warto zwrócić uwagę również na układ jezdny, który z całą pewnością nie jest łożyskowany i wykonany z niskojakościowych materiałów. W rezultacie kabina, która na pierwszy rzut oka wygląda na markową, może nawet po krótkim czasie użytkowania nie spełniać swojej podstawowej funkcji. Nie mówiąc już o tym, że z całą pewnością kabina za 300, 400 czy 500 zł nie posiada odpowiadającej za bezproblemowe czyszczenie powłoki ochronnej o właściwościach hydrofobowych. W momencie, gdy kabina się kolokwialnie mówiąc psuje – udajemy się do sklepu, w którym ją nabyliśmy. Okazuje się tam jednak, że nie ma do niej żadnych części zamiennych i tak naprawdę jedynym słusznym rozwiązaniem jest zakup kabiny markowej.

Gdzie można kupić części do kabin i nie tylko?

Części do elementów łazienkowego wyposażenia można kupić przede wszystkim w sklepach branżowych. To właśnie tam wybór ich jest ogromny! Przed poszukiwaniem danej uszczelki, perlatora, głowicy czy wylewki, warto jest jednak sprawdzić dokładnie jaki model produktu posiadamy. Warto znać nie tylko nazwę producenta, ale i nazwę danej serii. Niektóre markowe produkty są sygnowane inne nie.

Eksperci podkreślają, że lepiej jest skorzystać z oferty sklepów internetowych niż ze stacjonarnych salonów. W internecie wybór części do kabin jest po prostu większy, można je też kupić taniej. Ważnym atutem takich zakupów jest to, że w wielu sklepach, nie mając wystarczającej ilości danych by określić dany model, można przesłać zdjęcie produktu i na tej zasadzie dobierane są częściej do niej.

W wielu dobrych sklepach internetowych dostać można cześci do bateriii łazienkowych, co ceramiki sanitarnej, a także i do kabin czy wanien.

Dużo korzystniejsze jest na samym początku, przed remontem zaplanowanie zakupu markowych produktów, a nie szukanie promocji w przypadkowych sklepach. Takie posunięcia często są dużo bardziej kosztowne. Oznaczają bowiem konieczność ponownego zakupu produktu, jego montażu i transportu. Wiąże się to nie tylko z wydanymi pieniędzmi, ale także i z czasem.

You may also like...