Funkcjonalna łazienka – postaw na innowację!

Schematy domków są tak opracowane, aby nawet przy skromniejszym metrażu urządzić dom wygodnie, komfortowo oraz wedle potrzeb swej rodziny. Układając harmonogram pomieszczeń, warto zastanowić się nad stworzeniem indywidualnej łazienki na parterze, jaka służyć będzie również naszym gościom.
Nowoczesne toalety używają także wyposażenia do stworzenia unikatowego połączenia. Nie wykorzystuje się, zatem z materiałów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład aplikator do mydła bądź mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Stojak na ręczniki winien umożliwiać rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on pełną powierzchnią. Zatem lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one najwyżej do zawieszenia szlafroka bądź piżamy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest nagrzewany wieszak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche i czyste. Jeśli chcemy, by toaleta była wyjątkowo użyteczna, możemy również dobrać dodatkowe wyposażenie. Należą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy kosze na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt wielkim kosztem. W propozycjach sprzedaży odnajdziemy mnóstwo niezwykłych rodzajów, dostępnych za dobre pieniądze. Poszczególne wagi łazienkowe posiadają opcję sprawdzania tkanki lipidowej, obliczają optymalną masę ciała, albo pokazując zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wyselekcjonować wyposażenie adekwatne do osobistych preferencji. Fani przytulnego wyglądu rustykalnego powinni dobrać akcesoria z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki i dzbanki dekorowane delikatnymi ludowymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się także wiklinowe kosze, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i inne przydatne drobiazgi. Kosz przytwierdzony do ściany sprawdzi się również, jako półka, gdzie można przechowywać na przykład papier toaletowy.

Oryginalnym i praktycznym rozwiązaniem do małej toalety jest wanna o asymetrycznym kształcie, którą łatwiej będzie połączyć z innymi sprzętami oraz jednocześnie zabiera mniej miejsca. Wśród ofert można odnaleźć wanny asymetryczne o wielu kształtach, które można dostosować do gabarytów niemalże jakiejkolwiek toalety.
Istotne jest ponadto ułożenie płytek oraz ich kolorystyka. Jeśli kafelki mają fason prostokątny, warto poukładać je poziomo – w taką metodą można optycznie rozszerzyć niewielką ubikację. Wertykalne rozstawienie płytek zalecane jest natomiast w miejscach niskich – taki aranżacyjny styl doda kilka centymetrów małej łazience. W przypadku luster zasada jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odchodzimy od tych niewielkich, nabywanych w marketach, które dumnie wieszamy nad umywalką. Należałoby wydać więcej i kupić sobie dobre lustro na całą ścianę a chociaż nad całą przestrzeń umywalkową. Umieszczamy je na płasko przyklejając do ściany lub wieszamy je w postaci szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie ciasnych metrażowo ubikacjach niezbędne jest zastosowanie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do zawieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie łazienki, spłuczki, czy bidety potrzebują w łazience znacznie mniej powierzchni, oraz zarazem lepiej się prezentują. Dodatkowo, kiedy miejsca w ubikacji jest faktycznie mało – tradycyjną wannę lepiej jest zastąpić innowacyjną kabiną prysznicową. Sprzymierzeńcy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni jednak wziąć pod uwagę troszkę inny jej kształt. Współczesne wanny rzadko mają już fason klasycznego prostokąta, lecz i takie można w dalszym ciągu zakupić.

You may also like...