Dlaczego warto zainwestować w basen ogrodowy?

Niewielki basen sprawdzi się głównie w niewielkich ogrodach. Im mniejszy model, tym niższa cena, ale także mniejsza funkcjonalność – w basenie o powierzchni paru metrów dorosłe osoby nie będą mogły luźno pływać – dlatego który basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to budowy oparte na specjalnym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale jednocześnie najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych posiadają również opcję dołączenia filtrów bądź podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów także wynoszą od kilkuset to kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej bezpieczne są baseny na stelażach, lecz proporcjonalnie ich cena jest również większa. Posiadają one duże rozmiary, dlatego należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Żeby ograniczyć koszty związane z utrzymaniem dobrej temperatury wody, budujemy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, by maluch się nie nudził. Więc warto kupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie wyłącznie tradycyjna gumowa kaczka, natomiast również rozmaite statki oraz łódki (zarówno takie z motorem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż zbiornika wraz z przymocowaną do produktu informacją nie sprawia większych kłopotów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w ciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Znakomicie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam korzystanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne baseny, w ciszy oraz spokoju z grupą bliskich twarzy bądź najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe postawiony na terenie posesji znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domku, możemy otrzymać za niego zdecydowanie atrakcyjniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najefektywniejsza metoda utrzymania dobrej kondycji. Każdy wie, że pływanie jest najskuteczniejszą formą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa a także stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj natomiast, że dziecko, jakie potrafi już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest konsekwentne obserwowanie a także pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej otoczeniu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie rzeczy skupiać uwagę, wybierając basen dla dzieci, by kupić towar trwały i bezpieczny. Ofert jest dużo jednakże dobry basen winien charakteryzować się paroma elementami.
Jeżeli będziemy pamiętać o kryciu basenu na noc to skutecznie obniżymy nie tylko wydatki podgrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Przeważnie do przykrywania wykorzystuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV lub żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niezwykle trwałe a także bezpieczne, gdyż po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalistyczne balony wypełnione powietrzem. Obowiązkowe dodatki basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto także pomyśleć o akcesoriach poprawiających komfort kąpieli – stopniach czy skoczniach oraz oświetleniu uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po wymyciu zbiornika, zapełnić go ponownie. Warto też wyposażyć się w sieć, umożliwiającą wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Insektów lub liści. Wskazany jest także odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, ciągnie brud z posadzki basenu. Raz na jakiś okres powinniśmy też odkażać wodę w basenie. W sklepach są dostępne specjalne środki tlenowe -czyszczą one wodę oraz, co istotne, nie powodują nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, żeby nie trzeba go było często myć. Folia pęcherzykowa ułatwia też utrzymać relatywnie wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej zwijania – w sumie kolejne kilka tysięcy złotych.

You may also like...