Czarna łazienka – najważniejsze zagadnienia!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe zdanie możemy idealnie nawiązać do łazienki w ciemnym klimacie. Aranżacja w ciemnych odcieniach to zdecydowanie pomysł dla odważnych!
Zestawienie szarości a także czerni jest szczególnie modne nie tylko w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz powszechniej a także umiejętnie wchodzi również do naszych toalet. Gdyż czarny kolor wizualnie zmniejsza wnętrza, a biały je powiększa to zestawienie odcieni sprawdzi się zarówno w niewielkich jak i sporych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza oraz jego układu. Do niewielkich łazienek i WC wystarczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, oraz nieraz nawet kątowe, jakie zajmują trudne do wykorzystania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od tradycyjnej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, jakie wykonane są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem linearnym, co w rezultacie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Oszklony prysznic z użytym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Czerń we wnętrzach uważana jest za dość śmiałą. Może przytłaczać, jednak dobrze wkomponowana we mieszkanie nada mu elegancji, klasy, powagi. Skupia na sobie wzrok oraz pochłania światło. Góruje nad otoczeniem, skupiając uwagę.
Szarość i czerń to kolory kontrastowe. W zależności od preferencji można wyszukać zestawienie z większością bieli (wtedy łazienka będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka toaleta będzie bardziej zagadkowa, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia niesamowicie modne i ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można zdecydowanie umieścić szerszą umywalkę podwójną czy dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na posadzce. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, że przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym czasie na intymnej czerni, czy orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i dobre dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie urządzona toaleta w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zdecydowanych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji tonów i zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą czuć się nieszczęśliwe a także osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej czy wielobarwnej, małe wnętrze można urządzić tak, by wizualnie wydawało się większe. Niestety musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, należałoby postawić w takim miejscu, aby z obu stron mieć do niej swobodny dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią zbierać kurz lub być jej całkiem pozbawiona, co pomoże mycie posadzki. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt nudna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, iż pomimo braku jasnych odcieni, Wasze wnętrze będzie posiadało wyjątkowy klimat.

You may also like...