Brodziki prysznicowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak doskonałej jakości brodzik z kabina nie odstępują funkcjonalnością tradycyjnej wannie!
Istotne jest też, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby więc zastanowić się nad materiałem, z którego jest stworzony. Najmodniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza kłopotów. Własności akrylu pozwolą również na zachowanie blasku i trwałego koloru. Akryl ma niezwykle gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spadającej wody i posiada stabilny kolor. Innym interesującym materiałem, z którego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki stworzone z lanego marmuru są bardzo solidne oraz wytrzymałe na pęknięcia. Stanowi to surowiec powstający z mieszaniny sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie zatem wody, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest przyjemny w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, że mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich dodatkowe wykorzystanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich także wykonać drobne pranie tradycyjne. Dodatkowym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale także osobom starym. Warto zastanowić się jednak nad barwą brodzika, bowiem kolor biały nie jest jedyną możliwą opcją. Niezwykle modne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Idealnie dostosowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, oraz dodatkowo zapewnia największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Zakupimy bowiem również brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz narożne.

Projektując strefę kąpielową w łazience warto wziąć pod uwagę to, jaką dokładnie przestrzeń możemy na nią przeznaczyć. Przeprowadzając taką analizę będziemy mogli odpowiednio dopasować rozmiar brodzika!
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło a także cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność oraz swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeżeli podczas normalnego korzystania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl albo dedykowane produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. małe, wystające jedynie kilka cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego charakteru a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących modernistyczny design. Warto jednak pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, gdy pragniemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak kształt i stylizacja zależy tylko od twojego stylu oraz dodatkowego wyposażenia toalety.

You may also like...