Bramy garażowe – co musisz wiedzieć?

Brama garażowa to produkt, którego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram ważna jest jej jakość wykonania, więc wybierając bramkę trzeba wziąć pod uwagę parę czynników.
Dopasowując bramę należałoby zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy wykorzystywane w projektach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, które zatrzymuje bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, jakie również mają na celu powstrzymanie skrzydła, jeżeli wykryją przeszkodę. Z kolei największą harmonię wizualną możemy uzyskać tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramką i fasadą domku. To dwa czynniki niezwykle ściśle ze sobą połączone – brama może obejmować nawet do 25 procent frontowej elewacji domu. Z tego względu kolor bramy garażu i fasady winien być zgrany szczególnie w przypadku domów mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort używania. Jeśli pozwoli na to przestrzeń, można użyć drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej a także współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy wzór, odcień a także wypełnienie, jak płaszcz bramy. Opcjonalne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, stanowiące nierozłączną część bramy. Bramki uchylne mają niesłychanie ciekawe parametry praktyczne oraz funkcjonalne, przy jednoczesnym utrzymaniu korzystnej ceny. Doskonałej jakości składniki oraz solidna struktura powodują, iż jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność a także automatyzacja w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o wysokim standardzie, zapewniające luksus a także wygodę oraz wysoką izolację termiczną. Plusem bramy segmentowej jest również możliwość wcielenia jej właściwie w każdy typ wnęki garażowej.

Wybór bram garażowych jest ogromny. Do wyboru mamy ogrom możliwości w różnorodnych wersjach instalacyjnych. Jak optymalnie dopasować bramę do swojego garażu? Zobacz ten wpis i dowiedz się więcej o bramach!
Powszechnie używane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowoczesnemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie posiadają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia zaoszczędzić miejsce wewnątrz garażu, lecz również sprawia, iż brama porusza się cichutko, zaś jej montaż jest szybki oraz praktyczny niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie rozerwania linki zabezpiecza przed samowolnym spadnięciem ramiona bramki w przypadku zniszczenia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być wyposażona w obustronny uchwyt albo ergonomiczną klamkę, które pozwalają bez kłopotu otwierać a także zamykać bramkę. Dostępne profile bywają również gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza forma na praktyczne i trwałe zamknięcie własnego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na prywatnej posesji albo w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane wrota do góry pozwalają na łatwy dostęp do garażu kiedy także na bezpieczny i szybki wyjazd samochodu. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój samochód bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu zalet brama uchylna nie wytrzymuje często porównania z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla konsumentów doceniających komfort bramy mogą być urządzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy ogromną moc z pięknym stylem. Długoletnie używanie bramy zapewnia zastosowanie wysokiej jakości aluminium – materiału odpornego na rdzę. W tym zakresie ważne jest także położenie garażu względem ulicy, jak również forma garażu oraz wielkość powierzchni na podjeździe.

You may also like...