Baterie kuchenne – co musisz wiedzieć?

Baterie kuchenne to jeden z najistotniejszych elementów aranżacji kuchni. Sądzę, że jej wybór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, zatem sprawdź, co musisz wiedzieć!
Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Dodatkowym walorem jest łatwość mycia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe kurki z błękitnym i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciw wymaganiom konsumentów, oferują baterie, których design idealnie pasuje nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było częściej używane, ale aktualnie jest wypierane przez baterie stojące.

Jeżeli aranżujesz własną wymarzoną kuchnię czy planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, zachęcamy do tego, żeby przeznaczyć chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem element wyposażenia, jaki musi wykonywać wiele zadań, a przy tym powinien jednocześnie wyglądać pięknie, gdyż nie da się go w żaden sposób zamaskować.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste oraz praktyczne. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie zużywamy jej mniej. Dobrana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba niesłychanie dobrze rozważyć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, aby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto dopilnować, by miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był oczywisty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce oraz próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co ergonomia jest wygląd, wylewka mimo stosunkowo małych rozmiarów przykuwa wzrok i może tworzyć subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie a także po określonym czasie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na dbałość o środowisko jak również finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, iż po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...